Korzystne lokaty

Czym rzeczywiście lokaty codzienne zaskakują? Jeżeli bank codziennie nalicza odsetki niższe niż 2,50 zł, wtedy podstawa opodatkowania zostaje zaokrąglona w dół do 2 PLN. W takim wypadku 19-proc. podatek od 2 złotych wynosi mniej niż 50 groszy i w zgodzie z zasadami podatkowymi znów jest zaokrąglany, tym razem do zera. Ostatecznie bank podatku nie odprowadza. Wszystko to w koncepcja art. 63 Ordynacji podatkowej. Choćby rok temu pojawiło się niemało uwagi ustawowych, czy rzeczywiście można tak postępować, ostatecznie Ministerstwo Finansów wydało opinię pozytywną dla klientów i banków, a urzędy skarbowe przy rozliczeniach rocznych nie zażądały gotówki od podatników z tego typu lokatami. Jak to należy całkiem możliwe, że fiskus jest tak dobrotliwy? Wystarczy dodać, że jeżeli już dochód z lokaty wyniesie 2,pięć PLN (lub więcej), zaokrąglenie zysku odbywa się w górę do pełnego złotego i wówczas nabywca płaci 19 proc. podatku od 3 złotych, czyli 57 gr, a to naprawdę przekłada się na blisko 23 proc. podatku od zysku, a nie 19 proc., jak się powszechnie uważa. Mechanizm zaokrąglania działa więc w obie strony. O ile się z niego umiejętnie korzysta na lokatach z jednodniową kapitalizacją odsetek, oprocentowanie lokaty na przykład. na pięć proc., de fakto wynosi pięć proc., w trakcie gdy płacącemu podatek z pięć proc. pozostaje w kieszeni 4,05 proc., ogólnie rzecz ujmując o te 19 proc. daniny dla skarbówki mniej. Osoby chcące skorzystać z zalet zaokrąglania zysku i podatku w dół muszą jednak pamiętać, że oszczędzana w ten sposób kwota nie może być zbyt wysoka. W większości wypadków górny pułap to ok. kilkunastu tysięcy PLN, wszystko w trosce o nieprzekroczenie 2,49 złotych podatku.

Wzrost wynagrodzenia

Zauważalny od samego początku roku wzrost średniego miesięcznego wynagrodzenia , a dodatkowo stateczne ceny nieruchomości umożliwiają zakup mieszkań o większej powierzchni, niż miało to miejsce jeszcze parę miesięcy temu. Warto jest zatem wykorzystać ten moment do zainteresowania się kupnem wymarzonego lokalu. Popularnością w gronie Kontrahentów banków cieszy się kredyt hipoteczny, który na bardzo korzystnych warunkach umożliwia na sfinansowanie dosłownie do 100% wartości nieruchomości. Bank pozwala prócz tego sfinansowanie kosztów związanych z zakupem i wykończeniem domu , a oprócz tego pokryciem opłat okołokredytowych. Kredyt ten jest też oferowany w ramach programu „Rodzina na Swoim”. Nowością w katalogu usług/produktów Banku jest Kredyt Rata Zero, będący atrakcyjnym rozwiązaniem dla wszystkich osób zainteresowanych zakupem lokalu mieszkalnego na rynku pierwotnym, które nie pragną pokrywać cen związanych z kredytem przed wypłaceniem ostatniej transzy kredytu. Jest to możliwe, dzięki zamrożeniu spłaty rat do momentu nabycia domów i mieszkań. Kredyt ten charakteryzuje bardzo niska marża, która ma możliwość osiągnąć wręcz 1,55% przy pożyczkach do 60% LTV. Na priorytetową uwagę w ofercie kredytu hipotecznego nanku zasługuje elastyczne podejście do źródeł przychodów deklarowanych przez Klientów. Bank poza tradycyjnymi umowami o pracę akceptuje umowy o dzieło, umowy zlecenie, ryczałt. Poza tym, z konstatują o osobach, które pracują za granicą, Bank postanowił akceptować zagraniczne źródła przychodów. Zastanawiając się nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego, warto zwrócić uwagę na prawidłową ocenę wartości nieruchomości. W sytuacji typowych lokali mieszkalnych bank wyceni nieruchomość własną pracą- co ułatwi Klientowi proces ubiegania się o kredyt i pozwoli uniknąć dodatkowych cen.

Nowa usługa

Banki wprowadziły na rynek nową usługę – leasing pożyczkowy. Jego formuła pozwala na obniżenie wysokości płaconych podatków, także tym, którzy nie pragną angażować własnych środków. Jest to możliwe dzięki połączeniu oferty leasingu z preferencyjnym kredytem na sfinansowanie pierwszych opłat leasingowych. Leasing pożyczkowy to niewątpliwa szansa dla wszystkich tych przedsiębiorców, którzy preferują korzystać z sposobów zakupu pojazdów albo innych środków trwałych jeszcze przed końcem br. Nowy produkt kierowany jest również do przedsiębiorców, którzy z braku środków swoich dotychczas nie planowali zakupu pojazdów, maszyn i urządzeń, niemniej jednak chcieliby obniżyć podatek dochodowy, pomniejszając go o koszty powiązane z umową leasingu, a – w sytuacji używania kredytu – również o koszty odsetkowe. Wysokość pierwszych opłat leasingowych ma możliwość stanowić wartość od 1 do 50% ceny przedmiotu leasingu i może być sfinansowana preferencyjnym kredytem banku. Umowa leasingowa ma możliwość zostać zawarta maksymalnie na okres 84 miesięcy (tj. 7 lat), a leasing jest dostępny również dla nowo powstałych firm/spółek/korporacji, które funkcjonują nie krócej niż 3 miesiące.

Mnogość produktów

Na rynku dostępnych jest wiele towarów inwestycyjnych, które oferują możliwość potencjalnie wysokiego zysku. Natomiast znacząca większość z nich obarczona jest jedną jedyną złą cechą, a mianowicie wysokim ryzykiem związanym z inwestowaniem. Rozstrzygnięciem tego kłopotu ma możliwość być wybór produktu strukturyzowanego ze 100-proc. ochroną zainwestowanego kapitału w terminie wykupu. Teraz w katalogu usług/produktów banków znajduje się kilka produktów strukturyzowanych łączących sposobność ponadprzeciętnego zysku z bezpieczeństwem inwestycyjnym. Najnowszym z nich jest LUCRO. Unikalną cechą LUCRO jest naliczanie zysku od zadeklarowanej kwoty inwestycji już od pierwszego dnia oraz objęcie środków ochroną ubezpieczeniową. Warto dodatkowo podkreślić, że wymagana pierwsza wpłata to jedynie 20% zadeklarowanej kwoty. Reszta rozłożona jest na 120 dogodnych, miesięcznych transzy. Nowy produkt strukturyzowany banku oparty jest na wynikach Indeksu BNP Paribas MILLENNIUM Master Series 8 Złotych, który dzięki dynamicznemu zarządzaniu, zmiennej strukturze oraz dodatkowo ściśle ograniczonemu ryzyku, pozwala zarabiać zarówno na wzrostach, jak i na spadkach rynków walutowych, akcji, obligacji, surowców oraz nieruchomości. Indeks cechuje także duża dywersyfikacja geograficzna inwestycji, co w połączeniu z dywersyfikacją aktywów chroni go przed nagłymi zmianami koniunktury. Produkty strukturyzowane GETIN Banku to nie tylko propozycja dla ludzi, które poszukują korzystnej i bezpiecznej formy inwestowania. Połączenie zalet regularnego oszczędzania z potencjalnie wysokim profitem czyni tego rodzaju produkty finansowe idealnym rozstrzygnięciem dla osób zainteresowanych pożyczkami hipotecznymi. Zgromadzone w ciągu trwania inwestycji środki pozwalają w dogodny sposób spłacić znakomita większość albo ogół posiadanego kredytu, obniżając tym samym koszt kredytowania zakupionej domów i mieszkań.

Dodatkowe wsparcie

Warto pytać o rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (w większości wypadków banki podają ją pod skrótem „RRSO”), pod którą kryje się suma wszystkich cen, które kontrahent ponosi: oprocentowania, prowizji i innych opłat, przykładowo. za dodatkowe ubezpieczenia. RRSO to najłatwiejszy metodę porównania kredytowych ofert. O ile chcesz porównać kilka ofert, pamiętaj, aby pytać o taką samą pożyczkę – na jednakową kwotę i ze spłatą rozłożoną na tyle samo miesięcy. Na drugim natomiast biegunie pozostają problemy dostępności – krótko mówiąc tego, czy Bank będzie chciał udzielić Kobiety i mężczyźni pożyczki. O ile miałeś kwestie ze spłatą wcześniejszych zobowiązań, niektóre banki mogą na Ciebie patrzeć mniej przychylnym okiem. Inne spojrzą bardziej łaskawie, ale będziesz musiał zapłacić odrobinę więcej. Przygotuj się na prześwietlenie. Chciałbyś zdobyć pieniądze od ręki? Masz na to szansę, niemniej jednak jedynie pod warunkiem, że przyjdziesz do banku z kompletem potrzebnych dokumentów. Przy mniejszych kwotach wystarczy dowód osobisty. Przy większych możesz być pewien, że bank zażąda dodatkowych zaświadczeń. Będzie chciał wiedzieć, skąd pochodzą Twoje profity. Jeżeli już otrzymujesz rentę lub emeryturę, zabierz ze sobą etap świadczeń za ostatni miesiąc. O ile pracujesz, weź z zakładu pracy zaświadczenie o zarobkach, najlepiej na druku bankowym. Powinna się w nim też odkryć informacja o typie umowy z pracodawcą – czy jesteś zatrudniony na określony czas, czy bezterminowo, a może pracujesz na umowę zlecenie lub o dzieło. Jeżeli już prowadzisz spółkę, Bank poprosi o odpis z KRS, decyzję o nadaniu NIP-u i REGON-u, podsumowanie rachunków za ostatnie 3 miesiące, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego i ZUS potwierdzające, że opłaciłeś wszystkie należności.

pieniadzekasa finansowawszystko o kredytachpopularnosc kredytowpodzial kredytowdo czego sluza kredytykredyty mieszkaniowel 2auta z usabanki do przodubanki sie rozwijajabezpieczne inwestowaniebiznes erotycznybudzety samorzaducodzienne odsetkico to jest bikco wybracdodatkowe wsparciefinansowanie mieszkaniagdzie rozliczymy nasz podatekgielda samochodowa a biznesinformacje o bikinternetjakie powinno byc biuro rachunkowekilka slow o biurze rachunkowymkorzystne lokatykredyty hipoteczneleasing pozyczkowylokaty codziennemnogosc produktownasz podateknowa uslugao biurach rachunkowychoplacanie rachunkowpieniadzepieniadze na mieszkanieponoszenie ryzykaposzukiwanie pracy w interneciepozycjonowanie a biznespozyczanie pieniedzypraca w domuraporty biksprawozdaniaterminy platnosciwartosciowe lokatywlasne srodki przedsiebiorstwawspolne decyzjewyzsze zyskiwzrost wynagrodzeniazapomnij o rachunkachzastrzyk gotowkizdobywanie pieniedzyzgoda wspolmalzonkazlecenia stalezlotowka czy walutakasa finansowa l 2l 3kasa finansowa l 3l 4kasa finansowa l 4l 5kasa finansowa l 5l 6kasa finansowa l 6l 7kasa finansowa l 7l 8kasa finansowa l 8l 9kasa finansowa l 9l 10kasa finansowa l 10l 11kasa finansowa l 11cwiercgroszepolkwartnikobolel 12kasa finansowa l 12nowe monety kazimierzareforma kazimierzowskazroznicowane systemymoneta kujawskaprzylaczenie wschowyl 13kasa finansowa l 13denary kazimierza wielkiegoworeczki obrachunkowemincerz walterreforma 1337wielkie zelazol 14kasa finansowa l 14mutacja wartosci nominalnejsystem pieniezny kazimierza wielkiegomoneta lwowskakopawaga groszy praskichl 15kasa finansowa l 15grosze krakowskie a praskieklasyfikacja groszydewaluacja kwartnikowzatargi lokalnedzierzawa mennicyl 16kasa finansowa l 16falszowanie monetinsygnia kwartnikowdwie grupy kwartnikowkwartnikidzialalnosc mennicy krakowskiejl 17kasa finansowa l 17mennica krakowskaprodukcja groszyuzyskiwanie rajcowsprowadzanie srebraskargal 18kasa finansowa l 18trzy warunki bicia monetpolgrosze jagiellymale kwartnikikwartniki jagiellynowe monetyl 19kasa finansowa l 19reformy jagiellypolityka jagiellywladyslaw jagiellodenary malopolskiesmierc kazimierza wielkiegol 20kasa finansowa l 20ostatnia emisja groszarozrzucanie monetgrosze praskie w rosjiregis poloniestemple groszykowl 21kasa finansowa l 21ruskie polgroszebizancjumdenary miedzianeruskie miedziakimoneta ze wschodnich oberzyl 22kasa finansowa l 22ruskie denarkirestart mennicygatunki monet lokalnychdefinicja pieniadzadokumenty aplikacyjne