You are here: Home > Finansowa > Zlecenia stałe

Zlecenia stałe

Jeżeli ustalony przez Ciebie termin płatności wypadnie w danym miesiącu w sobotę, to bank zrobi przelew w piątek. Z kolei jeżeli wypadnie w dzień ustawowo wolny od pracy, to rachunek zostanie uregulowany pierwszego dnia roboczego.

Żeby zlecenie zostało zrealizowane, na koncie musi być odpowiednia ilość środków. Jeśli w ustalonym przez Ciebie terminie regulowania płatności będzie za mało pieniędzy, to rachunek nie zostanie zapłacony. A bank Cię o tym poinformuje.

Poza tym, jeżeli złożysz kilka zleceń stałych z tym samym terminem płatności, to bank będzie regulować płatności w kolejności jaką podasz. Dlatego jeżeli jest ryzyko, że nie zawsze na koncie będzie odpowiednia ilość środków do pokrycia rachunków, zwróć uwagę na te, które są priorytetowe. Jeżeli nie ustalisz kolejności realizacji zleceń, to bank będzie je opłacał w dowolnej kolejności. Z kolei w przypadku rachunków, których wysokość się różni, takich jak za telefon komórkowy, dużym udogodnieniem może być polecenie zapłaty. Wypełniasz umowę w tej sprawie, wyrażasz zgodę na obciążanie rachunku i już nie musisz pamiętać o płaceniu swoich należności. Podobnie jak w przypadku stałego zlecenia, bank będzie pilnować, żeby pieniądze w danym dniu trafiły np. do operatora telefonii komórkowej, bo ten będzie wysyłać rachunki zarówno do Ciebie, jak i banku. Co ważne, jest to udogodnienie bezpieczne. Jeżeli uważasz, że firma popełniła błąd i wystawiła Ci za duży rachunek, możesz anulować transakcję. Masz na to 30 dni.

Oczywiście, jeżeli chcesz korzystać z polecenia zapłaty, pamiętaj, że w dniu, który wybrałeś na realizację rachunku, musisz mieć wystarczające środki na koncie. Zazwyczaj opłaty za udogodnienia zależą od tego, jakie konto bankowe posiadasz, i rodzaju zlecenia. Niektóre banki pobierają opłaty za każdy dokonany przelew, miesięczne, za uruchomienie usługi czy powiadomienie o niezrealizowanym zleceniu z powodu za małych dostępnych środków na koncie.

Comments are closed.

pieniadzekasa finansowawszystko o kredytachpopularnosc kredytowpodzial kredytowdo czego sluza kredytykredyty mieszkaniowel 2auta z usabanki do przodubanki sie rozwijajabezpieczne inwestowaniebiznes erotycznybudzety samorzaducodzienne odsetkico to jest bikco wybracdodatkowe wsparciefinansowanie mieszkaniagdzie rozliczymy nasz podatekgielda samochodowa a biznesinformacje o bikinternetjakie powinno byc biuro rachunkowekilka slow o biurze rachunkowymkorzystne lokatykredyty hipoteczneleasing pozyczkowylokaty codziennemnogosc produktownasz podateknowa uslugao biurach rachunkowychoplacanie rachunkowpieniadzepieniadze na mieszkanieponoszenie ryzykaposzukiwanie pracy w interneciepozycjonowanie a biznespozyczanie pieniedzypraca w domuraporty biksprawozdaniaterminy platnosciwartosciowe lokatywlasne srodki przedsiebiorstwawspolne decyzjewyzsze zyskiwzrost wynagrodzeniazapomnij o rachunkachzastrzyk gotowkizdobywanie pieniedzyzgoda wspolmalzonkazlecenia stalezlotowka czy walutakasa finansowa l 2l 3kasa finansowa l 3l 4kasa finansowa l 4l 5kasa finansowa l 5l 6kasa finansowa l 6l 7kasa finansowa l 7l 8kasa finansowa l 8l 9kasa finansowa l 9l 10kasa finansowa l 10l 11kasa finansowa l 11cwiercgroszepolkwartnikobolel 12kasa finansowa l 12nowe monety kazimierzareforma kazimierzowskazroznicowane systemymoneta kujawskaprzylaczenie wschowyl 13kasa finansowa l 13denary kazimierza wielkiegoworeczki obrachunkowemincerz walterreforma 1337wielkie zelazol 14kasa finansowa l 14mutacja wartosci nominalnejsystem pieniezny kazimierza wielkiegomoneta lwowskakopawaga groszy praskichl 15kasa finansowa l 15grosze krakowskie a praskieklasyfikacja groszydewaluacja kwartnikowzatargi lokalnedzierzawa mennicyl 16kasa finansowa l 16falszowanie monetinsygnia kwartnikowdwie grupy kwartnikowkwartnikidzialalnosc mennicy krakowskiejl 17kasa finansowa l 17mennica krakowskaprodukcja groszyuzyskiwanie rajcowsprowadzanie srebraskargal 18kasa finansowa l 18trzy warunki bicia monetpolgrosze jagiellymale kwartnikikwartniki jagiellynowe monetyl 19kasa finansowa l 19reformy jagiellypolityka jagiellywladyslaw jagiellodenary malopolskiesmierc kazimierza wielkiegol 20kasa finansowa l 20ostatnia emisja groszarozrzucanie monetgrosze praskie w rosjiregis poloniestemple groszykowl 21kasa finansowa l 21ruskie polgroszebizancjumdenary miedzianeruskie miedziakimoneta ze wschodnich oberzyl 22kasa finansowa l 22ruskie denarkirestart mennicygatunki monet lokalnychdefinicja pieniadzadokumenty aplikacyjne